اولین جریمه

بعد از حدود ۶ ماه رانندگی در استرالیا، اولین قبض جریمه را دریافت کردم.

خدارو شکر کمترین میزان جریمه نصیبم شد. اما به دو تا تصویر زیر با دقت نگاه کنید تا ببینید این استرالیایی ها چقدر ملا لغتی و سخت گیر هستند. جریمه بابت شارژ نکردن پارکینگ است. البته داستان از این قرار است:

ساعت ورورد به پارکینگ: ۱۳:۰۲

میزان شارژ: ۲ دلار (۱٫۵ ساعت)

ساعت پایان اعتبار: ۱۴:۳۲

ساعت جریمه : ۱۴:۴۴

مبلغ جریمه : $۶۶ (حدود ۸۵۰۰۰ تومان)

جالب این که من ساعت ۱۴:۵۰ به محل پارک برگشتم و با این برگه زیبا که با سلیقه خاصی روی شیشه ماشین چسبانده شده بود مواجه شدم.

۵ نظرات لـ “اولین جریمه”

 1. محمد اصلی می‌گه:

  مهندس جان مگه ما مردیم قبض بفرست ایران خودم پرداخت می کنم فدای یک تار موت
  ——————————
  مجید: ممنون محمد جان

 2. طرف مثبت قضیه رو باید دید : یک مامور وظیفه شناس ؛تو ایران ماموره وایمیسته تا بیای بعد ببینه صاحب ماشین کیه بعد اگه ازت خوشش اومد کم شاید هم آشنا در بیای ننویسه (با توجه به در صد قدرت پاچه خواری شما ) وای به اون روزی هم که تو خونه بازنش دعواش شده باشه
  ———————————
  مجید : تا حدودی حق با شماست

 3. همایون می‌گه:

  بابا مبارکه یکم خلاقیت به خرج بده این دستگاههای پارکومتر موجودات خیلی باحالیند میشه سرکارشون گذاشت.ولی فعلا برو شورای حل اختلاف برات نصفش کنند بعدش اعتراض کن شاید باطلش کردند.
  ————————-
  مجید: همایون جان این جا متاسفانه دستگا پارکومتر نداره. یک دستگاهی نصب کردند کنار پارکینگ سکه می اندازی توش و بهت یک پرینت می ده که باید بزاری روی داشبورد. خلاقیت های وطنی اینجا کاربرد نداره عزیز.

 4. حسین خطیب می‌گه:

  دقیقا مثل ایرانه…..
  ——————————
  مجید: دقیقا

 5. ما که اینجا پرداخت نمی کنیم تا دوبرابر بشه. تو هم اینکار و بکن مجید جان. بالاخره بعد از پنج شش سال که بخوایم بدیم دوبرابرش رو با سودش و تورم و نرخ دلار و اینجور چیزها حسابی کنی کلی به نفعمونه.
  —————————–
  مجید: آره واقعا. من خودم هم توی ایران از همین روش استفاده می کردم. اما اینجا به قول یک بنده خدایی: “اون ممه رو لولو برده”

نظر خود را ثبت کنيد


| ترجمه به فارسی |